1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

کلمات گردشگری و گردشگر اولین بار به صورت رسمی در سال 1937 توسط اتحادیه ملل استفاده شد. واژهی توریسم از دو بخش تشکیل شده است: "تور" به معنی سفر، گشت، مسافرت و سیاحت و "ایسم" پسوندی که اشاره به مکتب یا اندیشهای فلسفی، مذهبی، سیاسی و ادبی دارد؛ بنابراین توریسم یعنی مکتبی که پایه فکری آن سیاحت و گردشگری است. انجمن گردشگری بریتانیا نیز گردشگری را چنین تعریف نموده است:" گردشگری حرکت کوتاه مدت و موقت مردم به مقصدهایی خارج از مکان معمول زندگی و کار آنهاست و آنها در حین اقامت در آن مقصد فعالیت‌هایی با هر منظور و نیز بازدیدهای روزانه و گردش انجام میدهند". در ارتباط با تعاريف و مفاهيم مرتبط با گردشگري ورزشي محققان مختلف تعاريف مختلف و دسته‌بندي هاي گوناگوني را ارائه كرده‌اند و كارهاي تحقيقي مختلفي را در اين زمينه انجام داده‌اند. اين كارها در بعضي از نكات و موضوعات مشترك بوده و در بعضي از جنبه‌ها تفاوت‌هايي با هم دارند. براي درك بهتر مفهوم گردشگري ورزشي و ابعاد مختلف آن در اين قسمت تعاريف و نظرات ارائه‌شده توسط محققان و صاحبنظران مختلف ذكر مي‌شود.  گیبسون و همکاران (1998) گردشگری ورزشی شامل هر گونه سفر از محل اقامت جهت شرکت در یک فعالیت ورزشی، تفریحی یا رقابتی، مشاهده ورزشی در سطوح آماتور یا حرفه ای و یا بازدید و مشاهده یک جذابیت ورزشی است. (معین فرد، 1389).

 مشخصات کلی فایل:

 امتیاز این فایل بر اساس شاخصِ  آی ای: 5 ستاره  (معنای IQE چیست؟)

 تعداد صفحه: 43  (فونت 14)

 تعداد رفرنس: 102 رفرنس

 حجم فایل ها:  

 قیمت: با تخفیف 100 درصد تا آخر ماه  12500 تومان 

 +ضمناً این بسته علاوه بر فایل مبانی نظری حاوی پیشینه بسیار قوی و به روز در مورد گردشگری ورزشی بوده و مناسب فصل دوم دکتری نیز می باشد.

 نکته مهم: برخلاف سایت های مشابه، تمامی مطالب این سایت قبل از انتشار از نظر کیفیت مطالب و قابل استفاده بودن در فصل دوم پایان نامه بررسی شده است.

 

 نمونه صفحه برای مشاهده بزرگتر کلیک کنید: 

 

فایل حاضر 43 صفحه مطلب با فونت 14 B Nazanin در مورد مبانی گردشگری و گردشگری ورزشی است که می تواند کمک شایانی به شما در نوشتن فصل 2 پایان نامه بنماید. تمامی مطالب در این فایل دارای رفرنس معتبر می باشند.

 سرفصل های موجود در این فایل عبارتند از:

گردشگری و گردشگر

پيشينه تاريخي گردشگري در جهان

پیشينه تاريخي گردشگري در ايران

گردشگر ورزشی

گردشگری ورزشی

گردشگری ورزشی از دیدگاه دی ناپ و استاندیون 1998:

حوزه‌هاي مرتبط با گردشگري ورزشي از ديدگاه‌هال

حوزه‌هاي مرتبط با گردشگري ورزشي از ديدگاه‌هال، 1992

رويدادهاي شاخص

تفريح در فضاي آزاد

فعاليت‌هاي سلامتي و تناسب‌اندام

دسته‌بندي فعاليت‌هاي گردشگري ورزشي

رويدادها

آثار گردشگري ورزشي

اثرات اقتصادي

اثرات گردشگري - تجاري

اثرات فيزيكي - محيطي

اثرات اجتماعي - فرهنگي   

اثرات سياسي/ مديريتي               

عوامل مؤثر بر توسعه ی گردشگری ورزشی:        

توسعه پایدار گردشگری ورزشی     

تحقیقات انجام یافته در داخل کشور 

تحقیقات انجام یافته در خارج کشور  

 

 قیمت با تخفیف 100 درصد فعلا 12500تومان!


از لینک زیر تهیه فرمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

آموزش خرید آنلاین

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

برای اطمینان به خرید اینترنتی ببینید: