نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

آزمون رشد حرکتی لینکلن اوزرتسکی

عنوان: آزمون رشد حرکتی لینکلن اوزرتسکی
قیمت: 80000 ریال

آزمون رشد حرکتی لینکلن  اوزرتسکی برای سنجش و اندازه گیری توانائیهای حرکتی در سنین 5/5 تا 14/5 سال طراحی شده است. این آزمون در سال 1950 بعد از انجام یک رشته تحقیقات روی مقیاس اوزرتسکی ساخته شد که با حذف 49 ماده از مقیاس اولیه مقیاسی مرکب از 36 ماده باقی ماند. این آزمون بطور انفرادی اجرا می‌شود و در 36 ماده، مهارت‌های حرکتی فراوان و مختلفی مانند چابکی انگشت،‌هماهنگی چشم و دست، فعالیت عضلات بزرگ، دست‌ها،‌بازوها و تنه و پاها و نیز قابلیت حرکتی مربوط به طرفین بدن را اندازه گیری می‌کند. (سیف نراقی، 1381).

از 36 سؤال این آزمون، 21 سؤال، سرعت انگشت و تردستی را ارزیابی می‌کند. 7 سؤال به آزمونهای تعادل بدن مربوط می‌شود و 8 سؤال دیگر هم در میان سایر مقوله تقسیم شده‌اند. در تحلیل نتایج این آزمون باید به این حقیقت توجه شود که بر سرعت انگشت انگشتان و تردستی و همچنین تعادل بدن به شدت تأکید شده است. زمانی که تمام آزمون ارائه می‌شود و نتایج حاصل، ‌اطلاعاتی بدست می‌دهد که بیشتر به توانائی دانش در این دو حوزه مهارتی مربوط می‌شود تا هرحوزه دیگر (وانگ، 2004)

همانطور که از عنوان این آزمون بر می‌آید، این آزمون، یک شاخص رشد حرکت یاست. اطلاعات اخیر مؤید آن است که منحنی مهارت‌های یاد شده در گستره سنی 5/5 الی 14/5 سال دارای شیب صعودی نسبتاً ثابت ولی تدریجی است. تشخیص میزان رشد حرکتی آزمودنی به عنوان مکمل برای سایر آگاهیها در زمینه‌هایی مانند رشد ذهنی،‌اجتماعی، هیجانی می‌تواند شناخت کلی آزمودنی را تسهیل کند (سیف نراقی، 1381).

در حقیقت پایه و اساس آزمون لینلکلن  اوزرتسکی را مقیاس اوزرتسکی تشکیل می‌دهد. بدین صورت که آزمونهای اولیه اوزرتسکی در ابتدا بر روی 410 کودک استاندارد شد؛ اما بعدها نمونه اولیه این آزمون بر روی هزاران کودک انجام شد. تجربه آزمون اوزرتسکی شبیه آلفرد بینه در اواخر قرن 19 بود. بدین طریق که در ابتدا نتایج آزمون با اندازه‌های ساخت بدن و هوش مغایرت داشت. ولی بعدها میتنیگ و همکارانش در سال 1936 در انگلستان، تعدیل‌هایی در آزمون اوزرتسکی انجام دادند. در سال 1946 فرم تعدیل شده این آزمون، ابتدا توسط دال در آمریکا ارائه شد (سیدعامری، 1372)؛ و بعد از آن اسلوان در سال 1955 در ایالات متحده در دانشگاه ایلی نویز این مقیاس را مورد تجدید نظر مناسبی قرار داد و به هنجار یابی آن بر اساس یک نمونه 749 نفری از دختران و پسران 6 تا 14 سال پرداخته است (سیف نراقی، 1381).

 

تعداد خرده آزمون: 36 خرده آزمون

تعداد خرده مقیاس: 6 خرده مقیاس

( 1) هماهنگي عمومي ايستا، 2) هماهنگي عمومي پويا، 3) هماهنگي دستي پويا 4) سرعت حركت 5) حركتهاي ارادي همزمان – متقارن و 6) حركات ادراي ناهمزمان – نامتقارن).

روایی و پایایی: دارد (دو مقاله مرتبط).

دستورالعمل: دارد (36 آزمون بصورت جداگانه).

امتیاز دهی: دارد

مقاله نمونه: دارد (دو مقاله مرتبط).

حجم فایل: فایل فرم آزمون+دستورالعمل آزمون ها+مقالات مرتبط=5.235 مگابایت

 

قیمت با تخفیف فقط 9000 تومان

 

 

 

دیدگاه‌ها   

 
+2 #2 نسترن 1395-10-17 11:01
با عرض سلام-درگاه پرداخت فعال نیست

با سلام. چک شد. مشکلی وجود ندارد. می توانید خرید کنید.
نقل قول کردن
 
 
+2 #1 بهراد مومنی 1395-10-12 06:37
حلالتون باشه. عالی بود. :-)
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین ویرایش این فایل: نیمه اول آبان ماه 1400

پس از اتمام خرید، علاوه بر فعال شدن لینک دانلود، همان لحظه یک نمونه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.