نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

پرسشنامه افکار خودآیند ATQ (هولون و کندال)

عنوان: پرسشنامه افکار خودآیند ATQ (هولون و کندال)
قیمت: 20000 ریال

افکار خودآیند منفی نوع خاصی از تفکرات یا تصویرهای ذهنی است که به نظر می رسد به طور ناآگاهانه و به سرعت به ذهن خطور می کنند و از آن می روند. این افکار، ممکن است تفسیرهایی از تجارب جاری باشند یا پیش بینی هایی درباره رویدادهای آینده و یا یادآوری چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده اند. به طور مثال این افکار به نوبه خود سایر نشانه های افسردگی را پدید می آورند مانند نشانه های رفتاری، انگیزشی، شناختی و جسمی. با پیشرفت افسردگی، افکار خودآیند منفی هر چه بیشتر زیاد و شدید می شوند و افکار منظقی تر هر چه بیشتر ناپدید می شوند. خود این فرایند به گسترش فزاینده دامنه خلق افسرده منجر می شود و بدین ترتیب دور باطلی شکل می گیرد. از سویی فرد هر قدر افسرده تر می شود، بیشتر افکار افسردگی زا پیدا می کند و بیشتر به آن افکار اعتقاد پیدا می کند و از سویی دیگر، هر قدر این افکار افسردگی زا بیشتر به ذهن فرد می آید و در او اعتقاد بیشتری نسبت به آنها به وجود می آورد، آن فرد افسرده تر می گردد(بک،1967، 1976).
این پرسشنامه شامل دو پرسشنامه ATQ و ATQ-P می باشد
پرسشنامه ATQ دارای 30 سوال با طیف 5 ارزشی لیکرت می باشد و پرسشنامه ATQ-P دارای 5 مولفه و 23 سوال می باشد.
 قیمت با تخفیف 50 درصد تنها 2000 تومان
 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین ویرایش این فایل: نیمه اول آبان ماه 1400

پس از اتمام خرید، علاوه بر فعال شدن لینک دانلود، همان لحظه یک نمونه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.