نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

پرسشنامه افکار خودآیند ATQ (هولون و کندال)

عنوان: پرسشنامه افکار خودآیند ATQ (هولون و کندال)
قیمت: 20000 ریال

افکار خودآیند منفی نوع خاصی از تفکرات یا تصویرهای ذهنی است که به نظر می رسد به طور ناآگاهانه و به سرعت به ذهن خطور می کنند و از آن می روند. این افکار، ممکن است تفسیرهایی از تجارب جاری باشند یا پیش بینی هایی درباره رویدادهای آینده و یا یادآوری چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده اند. به طور مثال این افکار به نوبه خود سایر نشانه های افسردگی را پدید می آورند مانند نشانه های رفتاری، انگیزشی، شناختی و جسمی. با پیشرفت افسردگی، افکار خودآیند منفی هر چه بیشتر زیاد و شدید می شوند و افکار منظقی تر هر چه بیشتر ناپدید می شوند. خود این فرایند به گسترش فزاینده دامنه خلق افسرده منجر می شود و بدین ترتیب دور باطلی شکل می گیرد. از سویی فرد هر قدر افسرده تر می شود، بیشتر افکار افسردگی زا پیدا می کند و بیشتر به آن افکار اعتقاد پیدا می کند و از سویی دیگر، هر قدر این افکار افسردگی زا بیشتر به ذهن فرد می آید و در او اعتقاد بیشتری نسبت به آنها به وجود می آورد، آن فرد افسرده تر می گردد(بک،1967، 1976).
این پرسشنامه شامل دو پرسشنامه ATQ و ATQ-P می باشد
پرسشنامه ATQ دارای 30 سوال با طیف 5 ارزشی لیکرت می باشد و پرسشنامه ATQ-P دارای 5 مولفه و 23 سوال می باشد.
 قیمت با تخفیف 50 درصد تنها 2000 تومان
 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین ویرایش این فایل: نیمه اول خرداد 1398

پس از اتمام خرید، علاوه بر فعال شدن لینک دانلود، همان لحظه یک نمونه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.