1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

"ورزش برای همه"، همایشی که ماندگار شد

اولین همایش ملی ورزش برای همه در روزهای 4 و 5 آذر  به همت معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد. همایشی که می توان از آن به عنوان نقطه عطفی در برگزاری هایش های علمی در حوزه تربیت بدنی یاد برد. اولین چیزی که نظر شرکت کنندگان در این همایش را به خود جلب می کرد بخش های متنوعی بود که تمایز اصلی این همایش با همایش های مشابه بود. به نظر می رسد برگزارکنندگان این همایش با شناخت کاملی که از ورزش برای همه داشته اند سعی کرده اند توجه جامعه علمی را به نقش حوزه های مختلف در همگانی کردن ورزش جلب کنند.

 

بارزترین بخش را می توان مسابقه نقاشی ورزش همگانی دانست که در گروه سنی زیر 10 سال برگزار شده بود و استقبال کم نظیر کودکان از این بخش حتی وزیر ورزش را نیز متعجب کرده بود. نزدیک به 1000 نقاشی ارسال شده به این همایش از سوی کودکان این نکته را یادآور می شد که برای فرهنگسازی باید از این قشر استفاده بیشتری کرد. در این بخش عرفان قربانی  اول، نازنین زهرا فرخی دوم و سپیده تاریوردی سوم شدند.

( وزیر ورزش در حال بازدید از غرفه نقاشی)

(عرفان قاسمی)

(نازنین زهرا فرخی)

استقبال کم نظیر پژوهشگران از ارسال مقاله به این همایش نکته دیگری بود که باعث شد وزیر ورزش و جوانان در سخنرانی خود به آن اشاره کند. ارسال بیش از 700 مقاله در حوزه ورزش همگانی نشان داد که این حوزه در صورتی که مورد توجه قرار گیرد جامعه علمی تربیت بدنی نیز از آن حمایت خواهد کرد. لازم به ذکر است در اکثر همایش ها که به صورت عمومی برگزار می شود به سختی شاهد بیش از 300 مقاله بوده ایم.

بخش دیگر این همایش که به نوعی برای اولین بار در اینگونه همایش ها شاهد بودیم بخش "تجلیل از خادمان ورزش همگانی" بود. برگزارکنندگان همایش به صورت هوشمندانه ای این نکته را یادآور می شدند که ورزش همگانی و فعالان آن مهم بوده و تلاش های آن ها نادیده گرفته نخواهد شد. نکته بسیار جالب این بخش در زمان اهدای جوایز به این خادمان و صحبت های کوتاه آنان بود که اکثریت آن ها این روز را بزرگ ترین روز زندگی خود می دانستند. حیدر قاسمی نژاد، اکبر مالکی، محمدعلی قره، حیدر قاسمی نژاد، سید محمد آقامیر، محمد رضایی، گلی سفیدزاده، حمید قاسمی، محیا شهسرای، بهزاد کاویانی، محمد حسین آقازمانی، بهرام شفیع و مرتضی محسن پور کسانی بودند که تندیس خادمان ورزش همگانی را از دستان محمود گودرزی و غلامرضا شعبانی بهار دریافت کردند.

مسابقه ایده برتر همگانی کردن ورزش در بین مردم یکی دیگر از بخش های جذاب این همایش بود. به گفته دبیر علمی همایش تعداد 86 ایده به این بخش ارسال شده بود که در نوع خود جالب توجه بود. در پایان این بخش بهناز فرشچی تبریزی اول، مریم آقا سید عزیزالله دوم و حمید کلاته لالایی تبریزی سوم شدند.

 مسابقه عکاسی از ورزش همگانی بخش بعدی این همایش بود که بنری از عکس های ارسالی به همایش در ورودی سالن همایش جلب توجه می کرد که سوژه ای برای عکس یادگاری شده بود. از بین 315 عکس ارسالی به این همایش در پایان مرضیه رضوانی اول، عاطفه یکپایی دوم و ایرج توتونچی سوم شدند.

مسابقه وبلاگ و وبسایت برتر در حوزه همگانی کردن ورزش نیز با استقبال خوبی روبه رو شده بود. در این بخش 56 وبلاگ و وبسایت شرکت کرده بودند که در پایان وبسایت fitlady.ir به مدیریت میثم رضی و سحر صفری اول، وبسایت sportforall.ir به مدیریت فرهادثنایی فر و شهرام نظری دوم و وبسایت pmvi.ir به مدیریت جلیل عابدینی سوم شدند.

نکته مهمی که در این همایش قابل مشاهده بود کیفیت بالای برگزاری همایش در کنار کمیت خوب آن بود. قطعا دریافت 700 مقاله و داوری آن و تهیه کتابچه ای با بیش از 400 مقاله کار آسانی نبوده که دست اندر کاران این همایش به خوبی از عهده ی آن برآمده بودند.

به نظر می رسد این همایش استاندارد جدیدی برای همایش های علمی تعیین کرد که قطعا در همایش های آتی تربیت بدنی بیشتر نمود خواهد کرد.

رضا طلایی – دانشجوی دکترای تربیت بدنی


 

 

 

 

 

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

آموزش خرید آنلاین

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

برای اطمینان به خرید اینترنتی ببینید: