تحقیق آماده درباره فدراسیون ورزشهای بین المللی دانشگاهی FISU

عنوان: تحقیق آماده درباره فدراسیون ورزشهای بین المللی دانشگاهی FISU
قیمت: 50000 ریال

 

FISU به لحاظ رسمی در 1949 تشکیل شد، اما اصل آن به دهه 1920 برمی‌گردد که فرنچمن، جین پتتیجین اولین بازیهای جهانی دانشجویی را در پاریس فرانسه در می 1923 سازماندهی کردند. سال بعد شاهد تولد کنفدراسیون بین‌المللی دانشجویان (ICS) بودیم که یک کنگره در وارسا هلند برگزار شد
نمایندگیهای متعددی شرکت کردند و جنبش به ‌راه افتاد. از 1925 تا 1939، بسیاری از رویدادهای ورزشی بزرگ توسط دانشجویان و ICS سازماندهی شد: در پراگو، چکسلواکی 1925، رم، ایتالیا در سال 1927، سپس مجدداً در پاریس، دارمستاد، آلمان (1930)، تورین، ایتالیا (1933)، بوداپست مجارستان (1935)، پاریس (1937) و موناکو (1939). جنگ جهانی دوم باعث اختلال در این جلسات شد، اما وقتی جنگ صلح شد، فرانسه مجدداً بازیهای جهانی دانشگاهی را به راه انداخت. این صلح نسبی بود چون سایه جنگ سرد به ‌زودی ورزش دانشگاهی را تجزیه می‌کرد. در سال 1949، اگر چه اتحادیه بین‌المللی دانشجویان. (ISU) بازیهایی را سازماندهی کرد که در آنها چند کشور غربی شرکت داشتند، فدراسیون ورزش‌های بین‌المللی دانشگاهی (FISU) سال قبل که در لوکزامبورگ متولد شد، به ‌طور رسمی تأسیس شد و اولین بازی‌های بین‌المللی دانشگاهها هفته‌ها با گروه نمایندگان غربی سازماندهی شد. این جلسات در مران ایتالیا (1949)، لوکزامبورگ (1951) ، دورتموند، آلمان (1953) و سان ‌سباستین اسپانیا (1955) انجام شد. در مسیر جدیدش در سال 1957، باشگاه دانشگاهی پاریس تحت سرپرستی جین ‌پتیتجین یک رقابت جهانی ورزش‌های دانشگاهی را به راه انداخت که دانشجویان از سراسر مناطق غرب و شرقی پاریس در استادچارلتی یکجا جمع کرد. او از کمک یک دانشجوی ورزشکار آمریکایی در پاریس ، به‌ نام مارتین فینبرگ برخوردار شد .در همان زمان آقای فینبرگ نیز به ‌طور رسمی 20 دانشجوی ورزشکار توانست با موفقیت به بازیها بفرستد.



تعداد صفحات: 15 
حجم فایل 114 کیوبایت
فرمت فایل: ورد

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.