1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سبک زندگی یکی از مفاهیمی است که در نیمه دوم قرن بیست مورد توجه جدی و اقبال جامعه شناسان قرار گرفت. با طرح مباحث مربوط به مدرنیته، هویت، مصرف و انگیزه های مصرف کنندگان از سوی جامعه شناسان بستر مناسبی جهت رشد مطالعات و تحقیقات تجربی در این زمینه فراهم شد. ای گسترش با محوریت نظریات و آرای جامعه شناسانی همچون ماکس وبر ، گیدنز ، وبلن ، بوردیو  ، پیترسون  و ... انجام گرفت. بررسی پیشینه های تجربی در زمینه سبک زندگی در ایران نشان می دهد که سابقه پژوهش در این زمینه به کمتر از بیست سال می رسد البته از سال 1380 تاکنون اقبال محققان به سوی این موضوع بیشتر شده است.

  فایل حاضر 20 صفحه مطلب با فونت 14 B Zar در مورد مبانی سبک زندگی و همچنین 10 مقاله مرتبط با بحث سبک زندگی می باشد که می تواند کمک شایانی به شما در نوشتن فصل 2 پایان نامه بنماید. تمامی مطالب در این فایل دارای رفرنس معتبر می باشند.

 مشخصات کلی فایل مبانی نظری در مورد سبک زندگی:

تعداد صفحه: 20 (فونت 14)

تعداد رفرنس: 34 رفرنس 

حجم فایل: 3.58 مگابایت 

قیمت: با تخفیف 50 درصد فعلا  14500 تومان

صفحات نمونه:

(برای مشاهده بزرگ تر کلیک کنید)


نکته مهم: برخلاف سایت های مشابه، تمامی مطالب این سایت قبل از انتشار از نظر کیفیت مطالب و قابل استفاده بودن در فصل دوم پایان نامه بررسی شده است.

سرفصل های موجود در این فایل عبارتند از:

  • سبک زندگی
  • معنای لغوی و ریشه شناسی سبک زندگی
  • مفهوم سبک زندگی
  • مفهوم سبک زندگی وگستره آن علوم اجتماعی
  • مؤلفه‌هاي سبک زندگي
  • رابطه سبک زندگی و سلامت
  • سبک زندگی بهداشتی
  • چرا باید به سبک زندگی بهداشتی توجه شود؟
  • تاثیر سبک زندگی بر بیماری ها
  • پژوهش های انجام گرفته در رابطه با موضوع سبک زندگی

    قیمت با تخفیف 50 درصد فعلا 14500 تومان !

برای خرید کلیک کنید:

 نمونه ای از متن این فایل:

سبک زندگی نخستین  بار توسط وبر معرفی شد که آن را ابزار مفهومی در مدل چند بعدی قشربندی اجتماعی قلمداد می کرد و چالشی با مدل تعیین اقتصادی مورد نظر مارکس بود(بنت، 1386). از نظر وبر سبیک زندگی : 1) با مفهوم گروه های منزلتی ارتباط دارد. 2) الگوهای مصرف را نشان می دهد نه ترکیب آنان را 3) سبک زندگی بوسیله نمایش دیالکتیکی بین انتخاب زندگی و موقعیت زندگی شکل می گیرد، که در این میان انتخاب نقش پر رنگ تری را بازی می کند(قربان زاده، 1388).

سبک زندگی یکی از مفاهیمی است که در نیمه دوم قرن بیست مورد توجه جدی و اقبال جامعه شناسان قرار گرفت. با طرح مباحث مربوط به مدرنیته، هویت، مصرف و انگیزه های مصرف کنندگان از سوی جامعه شناسان بستر مناسبی جهت رشد مطالعات و تحقیقات تجربی در این زمینه فراهم شد. ای گسترش با محوریت نظریات و آرای جامعه شناسانی همچون ماکس وبر[1] ، گیدنز[2] ، وبلن[3] ، بوردیو[4]  ، پیترسون[5]  و ... انجام گرفت. بررسی پیشینه های تجربی در زمینه سبک زندگی در ایران نشان می دهد که سابقه پژوهش در این زمینه به کمتر از بیست سال می رسد البته از سال 1380 تاکنون اقبال محققان به سوی این موضوع بیشتر شده است. به گفته فاضلی (1382) گستردگی ابعاد و پیچیدگی موضوع موجب شده است که مرزهای محدود کننده این موضوع لغزنده و مبهم باشد و لذا برداشت های متفاوتی از این موضوع و قلمرو آن به وجود آید که در بررسی ها قابل مشاهده است.

 

 

دیدگاه‌ها   

 
+9 #1 kahnar karimzade 1396-04-11 08:36
با سلام و تشکر از سایت شما. این فایل بسیار عالی و منظم و مرتب بود و اگر کسی در این موضوع کار می کند این فایل واقع به دردش می خوره.
نقل قول کردن
 
 
+8 #2 علی رضا موسوی 1396-08-20 06:36
خیلی خوب و کامل. پیشنهاد می کنم اگر پایان نامه یا مقاله هر کسی سبک زندگی بود این فایل رو بخرند.
نقل قول کردن
 
 
+6 #3 احمد توکل زاده 1396-11-23 19:36
به نقل از علی رضا موسوی:
خیلی خوب و کامل. پیشنهاد می کنم اگر پایان نامه یا مقاله هر کسی سبک زندگی بود این فایل رو بخرند.

موافقم عالی بود. من به پیشنهاد شما خریدم و الان به همه پیشنهاد می کنم.
نقل قول کردن
 
 
+3 #4 الهام عاطفی 1397-01-26 12:12
عالی عالی عالی
نقل قول کردن
 
 
+2 #5 سید احمد علیکی 1397-03-29 09:39
انتقادات را هم منتشر کنید و در جهت رفع آن اقدام نمایید . متن برای پایان نامه ارشد خوب است ولی رفرنس ها و مطالب جهت مقالات و پایان نامه های دکترا قدیمی مناسب نیست ، ضمنا مطالب بطور کامل و بدون تغییر کپی شده است .
نقل قول کردن
 
 
+1 #6 ادمین 5 1397-04-30 17:56
به نقل از سید احمد علیکی:
انتقادات را هم منتشر کنید و در جهت رفع آن اقدام نمایید . متن خوب است ولی رفرنس ها و مطالب قدیمی است و جهت مقالات و پایان نامه ها مناسب نیست ، ضمنا مطالب بطور کامل و بدون تغییر صرفا کپی شده است .

با سلام و تشکر از بازخورد شما. منابع جدید 97 و 2017 به فایل اضافه شد.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.